Ekskursija pa Latgali

16-08-2018 | Aktivitātes | Komentāri: 0

Rēzeknes novada veco ļaužu pansionāta un filiāles “Pilcene” klienti ikgadējo ekskursiju iesāka ar sapulcēšanos komfortablā SIA “Rēzeknes satiksme” autobusā, lai redzētu skaistas vietas un tiktos ar interesantiem cilvēkiem. Pirmā pieturvieta sākās ar Jāņa un Annas Macānu zemnieku saimniecības “Zvejnieki” apmeklējumu. Mēs šeit bijām pirmo reizi. Visi bija sajūsmā gan par sakopto vidi un dabas jaukumiem, gan arī par lielisko uzņemšanu. Jāņa Macāna interesantais stāsts par kultūrvēsturisko dzīvi Īdeņā pastiprināti izraisīja interesi par Īdeņas vēsturi. Stāstu papildināja latviešu aktieris Gundars Āboliņš.

Anna Macāne, sertificēta vides gide, aizveda mūs ekskursijā pa Teirumnieku purva laipām un pastaigu pa mežu. Anna Macāne – iepazīstināja ar šīs teritorijas kultūrvēsturisko mantojumu un dabas bagātībām. Sirsnīgs paldies par draudzīgo uzņemšanu, jo patiesi bija sajūta, ka esi atbraucis pie mīļiem draugiem.

Sirsnīgs paldies Agnesei Ceirulei par jauko uzņemšanu ūdens tūrisma attīstības centrā,, Bāka”! Viss bija lieliski – skaista daba, klusums un miers, atpūtas vieta nevainojami iekārtota ar visām ērtībām un fantastisks ezers! Ērta vieta atpūtai – vizināšanās ar laivu, braukāšana ar trīsriteni, peldēšanās, skatu tornis. Mierīgā atmosfērā mēs izbaudījām gardās žāvētās zivis, ko iegādājamies pie Jāņa Macāna. Noteikti atgriezīsimies un ieteiksim arī citiem šo vietu!

Varakļānu pilī uzzinājām par grāfa Borha dzīvi un kultūrvēsturiskajiem notikumiem. Izbaudījām gan skaisto apkārtni, gan vēsturisko arhitektūru.

Novēlam daudz veiksmes, spēku un daudz jaunu ideju. Milzīgs paldies par laipno un draudzīgo uzņemšanu! Atgriezāmies mājās vēlu pēcpusdienā. Visi bija ļoti apmierināti ar braucienu, kaut arī saulē mazliet noguruši.

Sociālā darbiniece Ilona Vugula

Pievienot komentāru

Lūdzu rakstiet rakstzīmes parādītas attēlā
Ievadiet tekstu no attēla