Senioru ikdiena!

12-07-2018 | Aktivitātes | Komentāri: 0

Atrodoties pansionātā ļoti svarīgas ir dažādas aktivitātes, lai uzlabotu iemītnieku dzīves kvalitāti. Tās ir dažāda veida aktivitātes dažādām klientu grupām un vadoties pēc viņu vajadzībām. Darbojoties seniori spēj saglabāt asu prātu, pietiekoši stipru ķermeni un skaidras domas. Tas novērš uzbudinājumu un trauksmi, nodrošina mierinājumu un pārdomas.Tiek lietderīgi pavdīts brīvais laiks un uzlabojas fiziskā veselība, dod iespēju atpūsties un relaksēties.

Vasaras periodā lielākā laika daļa tiek pavadīta laukā, svaigā gaisā. Visa veida aktivitates pamatā notiek ārpus pansionāta. Tiek vērota daba, dabas izmaiņu procesi, putnu dziesmas, tāpat dažada veida galda spēles, puzļes, krustvārdu mīklas, uzdevumi prāta asināsanai. Kontaktējoties seniori izprot viens otru un veido pozitīvas attiecības. Saglābā brīvā laika pavdīšanas iemaņas un apgūst jaunas prasmes.

Darbošanās notiek gan grupās, gan individuāli, atkarībā no dotā uzdevuma. Tā ir regulāra vingrošana, pastaigas ārpus pansionāta. Radošās nodarbības,grupu nodarbības, sensorās un sīkās motorikas aktivitātes. Seniori tiek iesaistīti sarunās par dažādām tēmām. Tikai par savu dzīvi viņi maz runā. Varbūt arī to nevajaga, jo viņu mājas un nākotne ir pansionāts.

Ikviens mīl jautri pavadīt laiku, tāpat ir arī veciem cilvēkiem. Viņi ir tie paši bērni, tikai ar lielu pieredzi. Daudz smieklu un jautri pavadīts laiks ir brīņišķīgs veids kā paildzināt dzīvi. Labu veselību visiem senioriem un ilgu mūžu!

Sociālā darbiniece Ilona Vugula

Pievienot komentāru

Lūdzu rakstiet rakstzīmes parādītas attēlā
Ievadiet tekstu no attēla