Viena diena veco ļaužu mājā

11-03-2018 | Aktivitātes | Komentāri: 0

Ziema neatkāpjas, aukstais laiks stindzinoši aptver visu Latgali. Par to, ka tuvojas pavasaris vēsta martā svinamās dienas – 8. marts, Ģertrūdes diena, Pūpolu svētdiena, Lieldienas.
Pansionāta iemītnieki arī sagaida pavasari ar pacilātu noskaņojumu tuvojoties 8. martam. Vīrieši rūpīgi gatavoja pārsteigumus pansionāta dāmām. Augļu ziediņi , tika gatavoti agri no rīta, meitenēm neredzot. Puiši to darīja ar rūpību un interesi, papildinot darbu ar savām idejām.

Svētku svinēšana notika pie saklāta galda. Kungi lasīja dzejoļus priekš dāmām, tāpat dāmām bija jāveic asprātīgi uzdevumi, lai parādītu savas prasmes un spējas. Maruta Pavļuka bija sagatavojusi atjautības uzdevumus. Pēc attēla vajadzēja noteikt apģērba gabala veidu, izstāstīt apģērba gabala praktisko pielietojumu un piešūt pogas uz auduma gabala, pierādot cik liela meistarība ir saglabājusies. Nobeigumā visi pansionāta iemītnieki tika cienāti ar augļiem un saldumiem. Tiem iemītniekiem, kas nevarēja atnākt patstāvīgi uz pasākumu, vīrieši pasniedza dāvanas atsevišķi istabiņās.

Šādi pasākumi izkliedē pelēkās dienas un veido dzīvi pansionātā mazliet saulaināku un daudzveidīgāku. Šie cilvēki arī grib būt ievēroti, viņiem arī vajadzīga uzmanība, daudzveidība ikdienas dzīvē, lai nejustos atstāti un vientuļi.

Sociālā darbiniece Ilona Vugula

Pievienot komentāru

Lūdzu rakstiet rakstzīmes parādītas attēlā
Ievadiet tekstu no attēla